Jak skutecznie zamieszczać ogłoszenia w internecie?


iwola.pl
12/03/2019

Handel i usługi
Niejednokrotnie zdarza się, że chcemy coś sprzedać czy wynająć w internecie. Czasem jednak, pomimo stosunkowo atrakcyjnej oferty, nasze ogłoszenia nie wzbudzają większego zainteresowania. Jaka jest tego przyczyna? Jak sprawić, żeby nasze ogłoszenie było skuteczne i przyciągnęło odbiorców? Poniżej znajdziesz kilka rad na ten temat.

Sprzedaż zbędnych przedmiotów może być dobrym sposobem na podreperowanie naszego budżetu. Z pozoru wydaje się to proste: siadamy, piszemy pare zdań na temat danej rzeczy, wrzucamy do internetu i gotowe. To nie zawsze jednak działa. Nie ma znaczenia czy chcemy sprzedać nadmiar książek czy też mieszkanie, aby zakupić inną nieruchomość. Jeśli nie będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, nasze ogłoszenie nie spotka się z zainteresowaniem. 

Zadbaj o dobry tytuł

Umówmy się - jeśli w tytule napiszesz "OKAZJA", nikt nie będzie w stanie znaleźć twojego ogłoszenia, nawet jeśli faktycznie będzie to prawdziwy rarytas. Już na samym początku musimy dokładnie określić, co chcemy sprzedać lub wynająć. Dlaczego? Odbiorca będzie w pierwszej kolejności zwracał uwagę na tytuł ogłoszenia i zdjęcie (o czym niżej), atrakcyjny i konkretny tytuł może być więc twoją szansą, aby potencjalny kupiec zauważył ofertę. Jak to zrobić? Wystarczy proste ćwiczenie: postaw się w roli nabywcy i zastanów się, jakie hasło wpisałbyś do wyszukiwarki, szukając danego produktu. Właśnie taki tytuł nadaj ogłoszeniu. Jeśli chcesz, możesz też oczywiście dopisać "OKAZJA" - to dodatkowo przyciągnie wzrok.

Dobre zdjęcie to podstawa!

Jak już wspomnieliśmy, zdjęcie to jedna z dwóch rzeczy, na podstawie których potencjalny nabywca wybiera ogłoszenia, którym chce się bliżej przyjrzeć. Nie możesz więc zmarnować tej szansy! Postaraj się, aby fotografia przedstawiała sprzedawany przez ciebie produkt w najdokładniejszy sposób. Dobrze, jeśli jesteś w stanie te zdjęcia wykonać dobrym aparatem. Jeśli jednak takiego nie posiadasz - nie przejmuj się! Komórką również możemy zrobić dobrą fotografię, trzymając się kilku prostych zasad. Po pierwsze: rób zdjęcie w dzień i w miejscu, gdzie jest najjaśniej. Dobrze oświetlone przedmioty wyglądają zdecydowanie lepiej! Po drugie: zadbaj o ładne tło. Rozumiemy, że wystawiasz tylko krzesło, ale bałagan na drugim planie może skutecznie odwrócić uwagę od sprzedawanego przedmiotu. Po trzecie: bądź szczery! Główne zdjęcie może być zrobione pod najlepszym możliwym kątem, ale warto, aby pozostałe przedstawiały ewentualne uszkodzenia przedmiotu. Pozwoli to uniknąć nieporozumień.

Opisz produkt dokładnie

Zasada jest prosta - im więcej szczegółów tym lepiej. W tym przypadku również możesz postawić się w roli nabywcy i zastanowić, co chciałbyś wiedzieć o danym przedmiocie przed zakupem. W opisie możesz zawrzeć zarówno dokładne parametry techniczne, jak i przedstawić kilka dodatkowych cech przedmiotu, uwypuklając jego korzyści. Tu możesz napisać o dodatkowych, niemierzalnych wartościach przedmiotu np. "Zakup roweru pozwoli Ci na spędzanie większej ilości czasu w plenerze i poprawienie kondycji".

Dlaczego sprzedajesz?

W dalszym ciągu dużo osób wietrzy podstęp przy zakupie produktów używanych. Dlaczego on to sprzedaje? Może ten przedmiot jest niepraktyczny? Może ja też nie powinienem go kupować? Aby uspokoić tego typu wątpliwości, warto podać powód sprzedaży. Może gdzieś wyjeżdżasz i nie będziesz miał gdzie przechowywać rzeczy? Zdecydowana większość prawdziwych powodów uspokoi potencjalnego nabywcę.

Spróbuj sam!

Jak widzisz, napisanie ogłoszenia do internetu nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jasny, szczery przekaz. Ostatnią, chyba najważniejszą rzeczą jest wybór serwisu ogłoszeniowego. Warto wybierać serwisy lokalne typu ogłoszenia http://warszawalokalnie.pl, ewentualnie http://owi.pl//mazowieckie/warszawa gdzie będziemy mieli tylko i wyłącznie ogłoszenia z naszego miasta w tym przypadku z Warszawy.

 
Jak skutecznie zamieszczać ogłoszenia w internecie? - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Handel i usługi


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu