10°C umiarkowane opady deszczu

Kobieta zwabiła mężczyznę, chwilę później go okradziono

Bezpieczeństwo, Kobieta zwabiła mężczyznę chwilę później okradziono - zdjęcie, fotografia

Wolscy policjanci rozwiązali sprawę mężczyzny, którego napadnięto i okradziono w parku w trakcie powrotu do domu.

Mężczyznę na ulicy zaczepiła kobieta proponując mu alkohol. Ten, zmęczony po pracy i widocznie zauroczony spotkaną panią lub możliwością darmowego drinka, poszedł za nią w głąb parku. Na miejscu okazało się, że zaproszenie kobiety było częścią podstępu, ponieważ za chwilę do pokrzywdzonego podeszło siedmiu mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię i kopali po całym ciele. Zabrali mu portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi, po czym uciekli.

Aby rozwiązać tę sprawę, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością  przeciwko życiu i zdrowiu przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie oraz rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego. Po kilku dniach śledczym udało się zatrzymać sprawców: 31-letniego Piotra D., 24-letniego Cezarego U., 31-letniego Sebastiana N.,17-letniego Pawła S., 22-letnią Aleksandrę G. i trzech 18-latków Karola S., Piotra R. i  Ryszarda D.

Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Wobec czterech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Wobec kolejnych dwóch osób nie zostały zastosowane środki zapobiegawcze.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Źródło: KSP
Fot.: Pixabay

Kobieta zwabiła mężczyznę, chwilę później go okradziono komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się