18°C bezchmurnie

Ludzie Woli – Grzegorz – piłkarz, trener, prezes.

Ludzie Woli, Ludzie Grzegorz piłkarz trener prezes - zdjęcie, fotografia

Dziś przedstawiamy Państwu sylwetkę kolejnej osoby związanej z warszawską Wolą. Z Grzegorzem Adamem Siedleckim rozmawia Marcin Kalicki.

 

M.K.: Proszę opowiedzieć nam kilka słów o sobie.

G.A.S.: Grzegorz Adam Siedlecki, urodzony 26 marca 1979 roku w Warszawie. Kawaler.
Wykształcenie wyższe ekonomiczne, pedagogiczne. Trener z licencją UEFA A. Twórca
i prezes zarządu Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej. W dzieciństwie zawodnik KS
Elektrociepłowni Żerań (mistrz Warszawy), w dorosłości zawodnik A klasowego LKS
"Naprzodu" Zielonki. Pasje: sport, muzyka, podróże. Motto: "ponad cel by dotrzeć
do celu!".

M.K.: Warszawska Akademia Piłki Nożnej to takie trochę Pana dziecko...

G.A.S.: To prawda, "takie moje dziecko", które przekuwając marzenia w cele krok po kroku
zostało pomnożone do 300 zawodników i 16 trenerów. WAPN to projekty dla 2-3-latków i ich rodziców - Tato, mamo gramy razem!, 4-6-latków – Piłkarskie przedszkole, 7-18-latków - akademia piłkarska oraz spółka wspierająca i promująca zawodników (Polfutbol).
Przez te ostatnie lata nie było łatwo, ale opłacało się. Wyrastamy na czołową
akademię szkolenia i kształtowania młodych piłkarzy na Mazowszu. Jesteśmy
rozpoznawani w kraju. Współpracujemy min. z Akademią Mistrzów Cracovia i
Rekordem Bielsko Biała. Od lat uczestniczymy systematycznie w turniejach w całej
Europie!

M.K.: Jak postrzega Pan rozwój Akademii w ostatnim czasie?

G.A.S.: Warszawska Akademia Piłki Nożnej powstała z wizji i potrzeby serca w 2008
roku. WAPN założyli ludzie z doświadczeniem, którzy przez lata pracowali w szkółkach i
klubach piłkarskich. Na pierwszym miejscu stawiamy na wychowanie w duchu sportowych zasad, aby kształtować pozytywne postawy dzieci i młodzieży. Kultura na co dzień oraz
kultura boiskowa, dbałość o dobre relacje w grupie, budowanie wzajemnego zaufania i wspieranie się w trudnych sytuacjach to nasz przekaz. Młodzi sportowcy i rodzice traktowani są z szacunkiem i uwagą. Szczególnie dbamy o ich codzienny kontakt z zarządem oraz trenerami. Na bieżąco informujemy o najkorzystniejszych dla dzieci sposobach żywienia, a także monitorujemy postawy oraz naukę w szkole naszych wychowanków. Nasi szkoleniowcy cyklicznie spotykają się z wychowawcami szkolnymi.

M.K.: Czyli nie tylko sukces sportowy się liczy?

G.A.S.: Według zasad Warszawskiej APN wynik sportowy jest ważny, ale nie jest celem
nadrzędnym. Istotne jest harmonijne budowanie formy zawodników, indywidualne
podejście do każdego młodego sportowca, z uwzględnieniem jego predyspozycji i
tempa rozwoju. Ktoś powie, że to trudne, albo wręcz niemożliwe? Nasze modelowe
działania wskazują na zupełnie inne doświadczenia: z wiarą i pasją udaje się nam
to osiągać! Warszawska Akademia Piłki Nożnej nie jest nastawiona na wyczyn i spektakularne sukcesy. Celem jest dobro i zdrowie dzieci, które są nam powierzane przez rodziców. Uczymy zachowań “fair play” na boisku i poza nim. Kształcimy i ukierunkowujemy młodych ludzi, którzy w wieku lat kilkunastu mają osiągnąć optymalne wyszkolenie techniczne i sprawnościowe. Poparte jest to planem szkolenia, który zawiera etapy podporządkowane rozwojowi fizycznemu i psychicznemu. Jesteśmy świadomi, że nie każdy nasz wychowanek zostanie piłkarzem zawodowym, ale gwarantujemy, że będzie dysponował świetną kondycją, zamiłowaniem do uprawiania sportu, a przede wszystkim będzie umiał dawać sobie radę w życiu, przyzwyczajony do działania w grupie ludzi. Ważna w tym rola naszych wykwalifikowanych trenerów, którzy są dla dzieci i młodzieży przewodnikami w kształtowaniu ich umiejętności piłkarskich oraz w budowaniu właściwych postaw życiowych.

M.K.: Ostatni rok to pasmo sukcesów WAPN...

G.A.S.: Ostatni rok przyniósł wiele radości! Sukcesami sportowymi w odniesieniu do wyniku sportowego możemy się pochwalić! Wynik, jako cel zaczyna się w WAPN od 16 roku życia. W roku 2016 juniorzy młodsi (2001 rocznik) wywalczyli awans do 1 ligi, natomiast juniorzy starsi (1998-1999) awansowali do ligi wojewódzkiej! Juniorzy starsi wygrali też majowy turniej w Niemczech (Monchengladbach Pokal). Sukcesem zakończyły się również obozy piłkarskie (zimowy i letni) w Bielsku-Białej, organizowane imprezy około sportowe, zorganizowane wizyty na meczach Ekstraklasy (Kraków) oraz Bundesligi (Bochum). Wisienką na torcie pod koniec ubiegłego roku było dokooptowanie do sztabu
szkoleniowego trenera przygotowania motorycznego dr. Marcina Popielucha (trenera
reprezentacji Polski U-18/U-19).

M.K.: A jakie cele stawia Pan drużynom na niedawno rozpoczęty sezon?

G.A.S.: Sezon piłkarski zaczął nam się w tym roku już 11 marca. Nasze cele to awans juniorów starszych do Ekstraligi, wyjazd 6. drużyn (roczniki 2004-2010 na międzynarodowy turniej do Austrii (Salzburg), start kolejnej drużyny - rocznika 2008 w rozgrywkach mistrzowskich MZPN. Natomiast jednym z ambitnych planów i pięknych wyzwań jest stworzenie drużyny seniorów opartej na naszych wychowankach. Wielkim zaszczytem byłoby użycie nazwy Dzielnicy Wola w nazwie utworzonego klubu i godne reprezentowanie Dzielnicy Wola na piłkarskich boiskach. Od 2008 roku do dziś piszemy nową historię szkolenia dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wola. Dokładamy wszelkich starań, aby budować bardzo solidną markę i pielęgnować zasady Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej. Przed nami jeszcze wiele misji do zrealizowania.

M.K.: Dziękuję za rozmowę.

Jeżeli Ty też masz ochotę być częścią tworzonej „Encyklopedii Ludzi Woli” i chcesz przedstawić się mieszkańcom dzielnicy skontaktuj się z nami: [email protected]

Ludzie Woli – Grzegorz – piłkarz, trener, prezes. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się