9°C umiarkowane opady deszczu

Mieszkańcy mają dość hałasujących ciężarówek na Odolanach. Mamy reakcję burmistrza w tej sprawie.

News, Mieszkańcy mają dość hałasujących ciężarówek Odolanach reakcję burmistrza sprawie - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski oficjalnie zwrócił się do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, ZDM a także do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w sprawie ciężarówek, które w nocy poruszają się po ulicach na Odolanach.

Mieszkańcy szczególnie skarżą się na wzmożony ruch tirów w okolicy ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego. Najważniejszy w tej sprawie jest fakt, że na tych konkretnych drogach przepisy mówią jasno : w godzinach 22:00 – 6:00 ustanowione jest ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych. Burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski wysłał oficjalne pisma do trzech instytucji, które mogą podjąć działania, aby ten proceder w przyszłości ukrócić.

Dlaczego więc na Odolanach mieszkańcy ciągle są niepokojeni przez kierowców tirów jeżdżących w nocy ulicami, które powinni omijać? O dalszym ciągu tej sprawy z pewnością będziemy Was informować.

 

fot. pixabay.com

Mieszkańcy mają dość hałasujących ciężarówek na Odolanach. Mamy reakcję burmistrza w tej sprawie. komentarze opinie

  • M Wyrzykowski - niezalogowany 2017-09-29 13:58:11

    To nie reakcja Burmistrza tylko efekt posiedzenia Komisji Sportu, Rekreacji i Ochrony Środowiska, której pracom mam przyjemność przewodniczyć. 13 września odbyła się komisja, na której mieszkańcy poruszali kwestie związane z zanieczyszczeniem powietrza hałasem i pyłami. Zaproponowałem zwrócenie się do Policji, ZDM, Inspekcji Ruchu Drogowego celem egzekwowania przepisów, sprzątania i przeprowadzenia kontroli pojazdów.

Dodajesz jako: Zaloguj się