10°C słabe opady deszczu

Na Woli normy smogowe przekroczone stukrotnie a sezon grzewczy jeszcze się przecież nie zaczął…

Zdrowie, normy smogowe przekroczone stukrotnie sezon grzewczy jeszcze przecież zaczął… - zdjęcie, fotografia

Pisaliśmy niedawno, że mieszkańcy Odolan borykają się z problemem hałasujących tirów, które jeżdżą w niedozwolonych miejscach. Niestety dziś również nie mamy dla naszych czytelników dobrych informacji.

W okolicy rozbieranych magazynów na ul. Jana Kazimierza ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe. Sytuacja smogowa na Woli już od dłuższego czasu wyglądała nieciekawie. Robotnicy pracujący przy rozbiórce niestety tylko pogorszyli sprawę. Ale nie tylko na ich barki musimy zrzucić ciężar zanieczyszczonego powietrza na Odolanach. W dużej mierze smog na woli spowodowany jest ogromnym natężeniem ruchu samochodów ciężarowych a także pobliskie zakłady przemysłowe.

Przez tę kumulację wielu niekorzystnych czynników, stężenie niektórych niebezpiecznych substancji w wolskim powietrzu przekroczyło normę o 1000%! Niestety sytuacja już  nie wygląda dobrze, a przed nami przecież cały sezon grzewczy. Prawdopodobnie więc będzie już tylko gorzej, a pamiętajmy, że chodzi tu o zdrowie i życie nas wszystkich. Miejmy nadzieję, że ZDM a także urzędnicy wezmą sobie nasze apele do serca i że wreszcie mieszkańcy Woli będą mogli oddychać pełną piersią.

Na Woli normy smogowe przekroczone stukrotnie a sezon grzewczy jeszcze się przecież nie zaczął… komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się