8°C umiarkowane opady deszczu

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny…

Bezpieczeństwo, wszyscy bohaterowie noszą peleryny… - zdjęcie, fotografia

Jakiś czas temu policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zostali wezwani do udzielenia pomocy kobiecie, która regularnie doświadczała przemocy domowej. Według jej relacji była prześladowana przez swojego byłego męża, który stosował wobec niej przemoc i groźby karalne. Zastraszona kobieta w końcu nie wytrzymała i poprosiła o pomoc policjantów.

Zawiadomieni funkcjonariusze od razu wzięli sprawy w swoje ręce, jak twierdzi sama poszkodowana – wykazali się oni niezwykłym profesjonalizmem i wzorową postawą. Policjanci, którzy wzięli udział w interwencji byli stanowczy wobec prześladowcy, a po całej akcji otoczyli kobietę niezbędną opieką.

Dzięki doskonałej pracy, jaką wykonali policjanci, problemy poszkodowanej skończyły się. Dowodem na to może być list, który został wysłany do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV, mł. insp. Sławomira Trojanowskiego. W liście tym kobieta opisuje przebieg całej akcji a także wyraża ogromną wdzięczność wobec funkcjonariuszy, którzy pomogli jej w niebezpieczeństwie.

Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie nie powinna i nie może być tolerowana. Jeśli znamy takie przypadki postarajmy się pomóc osobom poszkodowanym w każdy możliwy sposób, jeśli jednak wszystkie możliwości zawiodły, ostatnią deską ratunku może okazać się interwencja funkcjonariuszy policji. Jak pokazuje powyższy przykład nie ma sytuacji bez wyjścia, a stróże prawa zawsze chętnie pomogą w potrzebie i zapewnią nam bezpieczeństwo.

 

 

fot. pixabay

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny… komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się