14°C bezchmurnie

Nowa (ostateczna?) lokalizacja szkoły na Odolanach

Szkoły, (ostateczna lokalizacja szkoły Odolanach - zdjęcie, fotografia

Szkoła na Odolanach to jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji w naszej dzielnicy. Wciąż jednak trwają problemy związane z lokalizacją placówki. Po proteście mieszkańców, władze zrezygnowały z terenu u zbiegu Ordona i Kasprzaka. Znaleziono nowe miejsce, a w zasadzie powrócono do pomysłu szkoły przy ul. Grodziskiej. Jednak to wciąż nie jest idealna propozycja. Wystające kable energetyczne i roszczenia do części działki utrudniają realizację.

Zalety tej lokalizacji to m.in. położęnie w centralnej część Odolan, nagromadzenie terenów zielonych, brak ruchliwych ulic i przede wszystkim duża powierzchnia - około 13 500 m2.

Mieszkańcy zaproponowali, aby wkopać znajdujące się przy Grodziskiej kable energetyczne, a nawet przygotowali plan projektu. Prace podzielono na etapy, aby uniknąć opóźnienia. I etap ma obejmować budowę budynku na części działki, gdzie nie ma linii wysokiego napięcia ani roszczeń. Miałoby się w nim znaleźć 38 pracowni i sala gimnastyczna. Równocześnie powinny być zakopywane kable energetyczne. Po tym, w II etapie, ruszyłaby budowa boiska szkolnego.

Burmistrz Krzysztof Strzałkowski poparł propozycję mieszkańców. Wkrótce ruszą prace, a nowa szkoła będzie gotowa już w przyszłym roku.

Nowa (ostateczna?) lokalizacja szkoły na Odolanach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się