Powiększanie ust kwasem hialuronowym


iwola.pl
24/01/2019

Zdrowie
Powiększanie ust to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów estetycznych. Do uzyskania efektu uwydatnienia warg używa się często własnego tłuszczu. Najbardziej jednak popularną metodą jest zmiana kształtu ust za pomocą kwasu hialuronowego (hialuronianu sodu). Na czym to polega?

Eliksir młodości

Wyjątkowo cenne właściwości kwasu hialuronowego wpłynęły na jego renomę eliksiru młodości. Jest to związek organiczny występujący we wszystkich organizmach żywych, a uzyskiwany przy pomocy specjalnej technologii i stosowany do leczenia ludzi oraz zwierząt. Jedna cząsteczka tego polisacharydu może związać ze sobą do 250 cząsteczek wody. W organizmie ludzkim występuje w skórze właściwej. Jest to warstwa skóry o grubości około 2 milimetrów, znajdująca się tuż pod zewnętrzną warstwą naskórka. Hialuronian sodu znaleźć można również w mazi stawowej, jednak jego zastosowanie w medycynie nie dotyczy jedynie tych obszarów ciała. Używa się go:
w okulistyce - przy produkcji kropli do oczu,

  • w otolaryngologii - do leczenia perforacji błony bębenkowej ucha i regeneracji strun głosowych,
  • w proktologii - podawany w formie czopków usprawnia procesy gojenia.

Niedobory kwasu w organizmie

Z upływem czasu obecność kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Brak odpowiedniego nawilżenia prowadzi do chorób zwyrodnieniowych stawów i widocznego starzenia się skóry. W jednym i drugim przypadku pomocą służy współczesna medycyna, dostarczając tę pożyteczną substancję do organizmu. Za produkcję kwasu do celów medycznych odpowiedzialne są genetycznie zmodyfikowane bakterie, wytwarzające identyczny z ludzkim organiczny związek chemiczny. Preparat jest następnie oczyszczany z drobnoustrojów i tak powstają jego roztwory o różnej gęstości, stosowane w medycynie estetycznej w formie kremów lub wypełniaczy wprowadzanych do ciała za pomocą iniekcji.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Każdego dnia w organizmie ludzkim około 30% występującego naturalnie kwasu hialuronowego ulega rozpadowi. Podstawową funkcją hialuronianu sodu jest możliwość wiązania ze sobą dużej ilości wody. Pojawiający się wraz z wiekiem niedobór tej substancji w skórze powoduje jej wysuszenie. Skóra właściwa zapada się, starzeje, a na jej powierzchni pojawiają się widoczne bruzdy i zmarszczki. Zdarza się, że za niedobory hialuronianu sodu odpowiedzialne są uwarunkowania genetyczne. Dostarczenie go z zewnątrz do tkanki skórnej za pomocą iniekcji, powoduje wypełnienie i skorygowanie powstałych na cerze niedoskonałości.

Korekta kształtu hialuronianem sodu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym skutecznie nawilża tkankę podskórną, uwydatniając czerwień wargową i poprawiając właściwe napięcie skóry. Stosuje się go również do niwelowania asymetrii warg i kącików ust. Zabieg polega na nakłuciu wybranej powierzchni ust cienką igłą, przez którą wprowadzany jest do tkanki hialuron. Dla zachowania odpowiedniej symetrii lekarz wykonuje kilka wkłuć. Przed rozpoczęciem ostrzykiwania, podawane jest miejscowe znieczulenie. Cały zabieg ostrzykiwania wraz ze wstępnym znieczuleniem trwa około 45 minut. W ciągu dwóch najbliższych dni po ostrzykiwaniu może jeszcze utrzymywać się pewien obrzęk, co jest zjawiskiem normalnym. Mogą również w miejscach wprowadzenia igły pojawić się niewielkie zaczerwienienia lub siniaki.

Powiększanie ust w Klinice Murano

W Klinice Murano do zabiegów związanych z korektą ust i wypełnieniem czerwieni wargowej stosuje się roztwór hialuronianu sodu o nazwie Revanesse Kiss. To specjalnie dostosowana do tego celu substancja zawierająca wysokie stężenie kwasu hialuronowego. Roztwór jest bezpieczny dla organizmu i bardzo dobrze wchłaniany przez tkankę podskórną. Dzięki odpowiedniemu stężeniu i strukturze roztworu, efekty kuracji utrzymują się nawet do 12 miesięcy po zabiegu. Więcej informacji o zabiegu na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

 
Powiększanie ust kwasem hialuronowym - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Zdrowie


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu