16°C bezchmurnie

Problemy mieszkańców Wolskich Pięciochatek.

„Życie na Pięciochatkach nie jest łatwe…co u nas słychać? Zostaliśmy odcięci od komunikacji miejskiej dostępnej od al. Prymasa Tysiąclecia i Dworca Zachodniego. W związku z remontem okolicy peronu 8 zostało zamknięte jedyne cywilizowane dojście do osiedla. Czy mieszkańcy mają chodzić nieoświetloną/niebezpieczną drogą? Przedzierać się przez błota? A co z naszym bezpieczeństwem?” – pytają na jednym z portali społecznościowych mieszkańcy skupieni wokół profilu Wolskie Pięciochatki.

Zmiana zarówno od strony dworca, jak i al. Prymasa Tysiąclecia wprowadzona została od poniedziałku w związku z remontem linii obwodowej na odcinku Warszawa Gołąbki – Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska. – PKP nie przedstawiło żadnej alternatywnej drogi. Administracja PKP Nieruchomości podobno o niczym nie wiedziało, a jak się dowiedziało od mieszkańców to nie widzi w niczym problemu – mówią portalowi iwola.pl mieszkańcy Wolskich Pięciochatek i przekazują swoje oczekiwania: – Interesuje nas utrzymanie dotychczasowego przejścia poprzez oddzielenie płotem przejścia, chodnika od prowadzonych prac lub udostępnienie alternatywnej bezpiecznej drogi np. przez teren PKP tzw. DG, które sąsiaduje z naszym osiedlem i oddziela nas od Dworca Zachodniego.

Przedstawiciele PKP powiedzieli nam, że rozważą propozycję mieszkańców.

Wolskie Pięchiochatki to miejsce szczególne na mapie Woli. Pięć budynków przy ulicy Prądzyńskiego powstało w latach dwudziestych ubiegłego wieku w ramach osiedla kolejowego. Wolskie nieruchomości będące od początku pod zarządem kolejarzy wpisana została do ewidencji zabytków.  

Problemy mieszkańców Wolskich Pięciochatek. komentarze opinie

  • aj02 - niezalogowany 2017-12-08 11:09:23

    Firma ROSLAN oferuje profesjonalną i niezawodną obsługę na każdym etapie procesu inwestycyjnego, jakim jest budowa, remont czy przebudowa budynku.  http://roslandomdesign.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się