10°C umiarkowane opady deszczu

Siatkarki z Woli wygrały turniej w Berlinie!

Siatkówka, Siatkarki wygrały turniej Berlinie! - zdjęcie, fotografia

Doskonałe wieści dotarły do nas z XXVI Europäisches Jugendvolleyballturnier 2017 rozgrywanego w Berlinie. Młode siatkarki wolskiego UKS Esperanto grające pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Czarnołęckiego odniosły kolejny sukces. Ośmioosobowa ekipa Młodziczek z Woli w składzie: Weronika Ciupa, Karolina Kielar, Zuzanna Machniewska, Justyna Piekarek, Weronika Rał, Julia Szwed, Wioleta Śpiewak i Martyna Terlikowska wygrała cały turniej nie tylko pokonując wszystkie rywalki, ale również nie tracąc przy tym nawet jednego seta. W finale zespół UKS Esperanto okazał się lepszy od innej polskiej drużyny – MUKS Krótka Mysiadło, a MVP zawodów wybrana została Julia Szwed, kapitan wolskiej ekipy.

– Turniej w Berlinie był podsumowaniem udanego sezonu. Cały nasz zespół tworzy fantastyczną ekipę, bardzo zgraną i wzajemnie się uzupełniającą. Zwycięstwo jest przede wszystkim nagrodą za ciężką pracę przez cały rok szkolny. Dziewczęta dobrze się bawiły i nawiązały sporo nowych kontaktów – mówi Krzysztof Czarnołęcki, trener UKS Esperanto.

W zawodach w Berlinie poza pierwszą drużyną Młodziczek wzięła udział także druga ekipa UKS Esperanto w tej kategorii wiekowej prowadzona przez trenera Włodzimierza Rychlika oraz dwa zespoły w kategorii U-12 i jeden w kategorii U-14. Trenerem trzech ostatnich drużyn jest Katarzyna Daszkowska.

Dla wielu młodych siatkarek z Woli był to pierwszy zagraniczny występ. Mimo zmiennego szczęścia, zwycięstw i porażek, sztab szkoleniowy uznał występ wszystkich zawodniczek w Berlinie za bardzo udany.

Fot. Krzysztof Czarnołęcki/UKS Esperanto

Siatkarki z Woli wygrały turniej w Berlinie! komentarze opinie

  • Kierownik - niezalogowany 2017-07-14 07:15:10

    Już w dniach 2-3.09.2017 będzie można na żywo obejrzeć zwycięskie dziewczyny z Berlina podczas corocznego międzynarodowego turnieju "Esperanto Cup 2017" w hali "Koło" przy ul. Obozowej :-D

Dodajesz jako: Zaloguj się