10°C słabe opady deszczu

Ćwiczenia dla seniorów na siłowniach plenerowych

Seniorzy, Ćwiczenia seniorów siłowniach plenerowych - zdjęcie, fotografia

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego jest pomysł Elżbiety Kowalskiej „Ćwiczenia dla seniorów na otwartych siłowniach”. Projektodawczyni chciałaby, aby zajęcia odbywały się w trzech lokalizacjach: w Parku Szymańskiego, na skwerze Jana Jura-Gorzechowskiego oraz w okolicach ulic: Górczewskiej, Deotymy i Batalionu AK „Pięść”.

„Zajęcia oparte na ćwiczeniach ogólnokondycyjnych w celu poprawy ruchomości stawów, siły mięśni, wytrzymałości organizmu, lepszego funkcjonowania układu oddechowego, nerwowego, trawiennego i krążenia. Proponowana gimnastyka wpisuje się w usprawnianie i rehabilitację dolegliwości występujących w procesie starzenia się” – napisała w opisie projektu autorka.

Zajęcia podzielone zostaną na trzy części: rozgrzewkę, ćwiczenia oraz rozciąganie. Łączny koszt projektu to 50 000 złotych.


Ćwiczenia dla seniorów na siłowniach plenerowych komentarze opinie

  • gość 2017-08-23 11:10:35

    Absolutnie genialny pomysł. Takie siłownie plenerowe powstają w wielu miastach, dlatego cieszę się, że u nast też takie będzie. Teraz pozostaje tylko przygotować stawy do ćwiczeń http://www.hyalutidin.pl/jak-dbac-o-zdrowe-stawy i za niedługo spotkamy się w w plenerowej siłowni.

Dodajesz jako: Zaloguj się