10°C umiarkowane opady deszczu

Czy Górczewska powinna być dwupasmowa?

News, Górczewska powinna dwupasmowa - zdjęcie, fotografia

Przedstawiciele stołecznego Ratusza proponują po wybudowaniu trzech kolejnych stacji metra zwężenie jednej z kluczowych arterii na Woli – ulicy Górczewskiej. Na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Młynarskiej zamiast trzech pasów w każdym z kierunków, miałyby pozostać dwa. W dalszej części kierowcy mogli by się poruszać ulicą Górczewską, jak dotychczas. Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego zastrzega jednak, że być może skrajne pasy w przyszłości zostaną wykorzystane, jako miejsca parkingowe, na których będzie można zostawiać samochody równolegle do jezdni.

Pomysł zwężenia ulicy Górczewskiej ma wśród mieszkańców zarówno zwolenników, jak i przeciwników. – Władze Warszawy powinny zdecydować się już teraz, w jakim kierunku podążać z aranżacją ulicy po zakończeniu budowy metra w szczególności w okolicach przyszłej stacji Młynów, tak aby nie powtórzyła się sytuacja z ulicy Świętokrzyskiej, gdzie dopiero teraz dzięki budżetowi partycypacyjnemu arteria ta powoli się zazielenia. Górczewska także powinna mieć więcej miejsc zielonych. To nie autostrada, że należy gnać trzema pasami. To jest praktycznie centrum miasta – mówi Pan Grzegorz. Innego zdania jest Pani Teresa: - Przed rozpoczęciem prac związanych z budową metra codziennie, pomimo trzech pasów w szczególności w kierunku Bemowa i tak kierowcy stali w korkach. Proszę sobie wyobrazić, co tu się będzie działo, jeżeli urzędnicy ograniczą ruch na Górczewskiej do dwóch pasów.

Urzędnicy ostatecznej decyzji co do wyglądu tej jednej z najważniejszych arterii jeszcze nie podjęli. Zapowiedzieli natomiast przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie.


Czy Górczewska powinna być dwupasmowa? komentarze opinie

  • gość 2017-08-21 00:41:22

    Dwa pasy, w tym jeden tylko dla autobusów? To może od razu zamienić Górczewską w deptak. Ludzie pojadą metrem, a reszta niech się przesiądzie na rowery. Albo chodzi piechotą. Ludzie! opanujcie się! Wolskiej ani Obozowej nie da się poszerzyć, więc niech przynajmniej jedna ulica z tego kierunku będzie w miarę przelotowa.

  • gość 2017-08-22 23:06:22

    Niech przedstawiciele stołecznego ratusza zajmą się kradzieżą kamienic i nie ruchomości bo to im najlepiej wychodzi

Dodajesz jako: Zaloguj się