10°C umiarkowane opady deszczu

Energetyk Poznań wygrał Esperanto Cup

Siatkówka, Energetyk Poznań wygrał Esperanto - zdjęcie, fotografia

Trzynaście drużyn z całego kraju oraz dwa zespoły z zagranicy przystąpiły do rywalizacji w tegorocznym Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Kadetek „Esperanto Cup”. W Hali Sportowej „Koło” przy ulicy Obozowej kibice kobiecej siatkówki mogli obejrzeć wiele emocjonujących spotkań. Młode adeptki piłki siatkowej miały możliwość zaprezentowania się w sobotę i niedzielę łącznie w ponad pięćdziesięciu meczach.

Do niedzielnego finału awansowały drużyny ŁKS Łódź i Energetyk Poznań. Lepiej rozgrywki zaczęły młode siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, które wygrały pierwszego seta z dużą, siedmiopunktową przewagą. Porażka tylko zmobilizowała ekipę z Wielkopolski. Zawodniczki Energetyka Poznań nie dały szans rywalkom na nawiązanie walki wygrywając najpierw drugą partię 25:16, a następnie tie-break 15:8. Dzięki temu puchar za wygraną w Esperanto Cup powędrował do Wielkopolski.

Trzecie miejsce zajęły gospodynie zawodów siatkarki UKS Esperanto. Grające na co dzień na Woli zawodniczki trenera Krzysztofa Czarnołęckiego pokonały w decydującym meczu Nike Ostrołęka 2:0 (25:16, 25:21).

Druga ze stołecznych drużyn UKS SMS Warszawa w ostatnim spotkaniu okazała się lepsza od MKS MOS Wieliczka i zajęła siódme miejsce.

Energetyk Poznań wygrał Esperanto Cup komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się