9°C umiarkowane opady deszczu

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Gortata

Siatkówka, Turniej Puchar Dyrektora Szkoły Gortata - zdjęcie, fotografia

Kadetki wolskiego UKS Esperanto uczestniczyły w ostatni weekend w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Marcina Gortata. Sześć drużyn podzielono na dwie grupy. Warszawianki w pierwszym meczu gładko pokonały Czwórkę Aleksandrów Łódzki 3:0, w drugim natomiast uległy w takim samym stosunku setów drużynie Abis Budowlani Łódź.

Z jedyną wygraną i jedną porażką młode adeptki siatkówki z Woli awansowały do półfinału turnieju, w którym zmierzyły się z niepokonanym dotąd zespołem ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Mimo bardzo dobrych momentów, świetnych ataków i znakomitych obron stołeczna ekipa uległa ostatecznie gospodyniom zawodów 2:1. Porażka w tym meczu oznaczała walkę o trzecie miejsce. Siatkarki UKS Esperanto walczy z całych sił, niestety Lider Konstantynów Łódzki okazał się tym razem mocniejszą ekipą i pokonał warszawską drużynę 2:1.   

Ostatecznie zawody wygrały gospodynie – drużyna ŁKS Szkoła Gortata Łódź wyprzedzając Abis Budowlanych Łódź, Lidera Konstantynów Łódzki, UKS Esperanto i Czwórkę Aleksandrów Łódzki. Ostatnie, szóste miejsce zajął zespół KS Milicz.

Po turnieju swoimi spostrzeżeniami na jego temat oraz o grze drużyny, a także planach na ten rok opowiedziała czytelnikom portalu iwola.pl najlepsza zawodniczka łódzkiego turnieju w barwach UKS Esperanto – Karolina Kielar. – Sam turniej uważam za udany. Ogólnie bardzo mi się podobało. Widać było, że organizator bardzo dobrze przygotował się na przyjazd uczestników turnieju. Zapewnił on także wyżywienie co było dużym plusem. Myślę, że jesteśmy w optymalnej formie przed rozpoczęciem sezonu. Co prawda czasami miałyśmy momenty zawahania, ale gra raczej układała nam się poprawnie. W swojej grze na pewno poprawiłabym rozegranie. Cały czas uczę się nowych umiejętności co sądzę zarówno mi jako rozgrywającej, jak i drużynie w przyszłości przyniesie same plusy. W najbliższym sezonie chciałybyśmy jak najwyżej zajść w rozgrywkach ligowych. Wszystkie mecze są bardzo ważne dla drużyny i trenera, dlatego mam nadzieję, że zajmiemy wysokie miejsce na Mazowszu, a następnie w rozgrywkach ogólnokrajowych. Jestem bardzo dumna z umiejętności jakie posiada mój zespół i cieszę się, że w nim gram. Mam nadzieję, że to będzie bardzo owocny i udany sezon.

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Gortata komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się